Інформація про повірку лічильників

Чи потрібна повірка приладів обліку води?

ТАК – ПОВІРКА ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ВОДИ ПОТРІБНА І СПОЖИВАЧУ І ПІДПРИЄМСТВУ, ЩО НАДАЄ ПОСЛУГИ З ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ, САМЕ ТАКЕ ПОЛОЖЕННЯ  МІСТИТЬ ЗАКОН УКРАЇНИ  «ПРО  МЕТРОЛОГІЮ  ТА  МЕТРОЛОГІЧНУ  ДІЯЛЬНІСТЬ».

Лічильники обліку холодної води, які знаходяться у власності фізичних осіб (квартиронаймачів), підпадають під сферу державного метрологічного контролю і нагляду (ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність»). У відповідності ж до норм вищезазначеного закону засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають періодичній повірці.

Всі  засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років. У випадку експлуатації лічильника більше його терміну експлуатації, гарантованого виробником існує велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування  та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідно до п. 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

Витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування включаються до собівартості послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) та відшкодовуються за рахунок відповідних тарифів.

Роботи зі встановлення нових засобів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Це передбачено відповідно до п. 9 постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року та п 5.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (наказ МінЖКГ від 27.06.2008  №190).

Враховуючи норми чинного законодавства періодична повірка засобів обліку води  повинна проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

У разі  несправності  лічильника, споживач за власні кошти купує новий, а спеціалізоване підприємство встановлює його та опломбовує.

Комунальне підприємство «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» надає послуги зі встановлення лічильників за плату, а проведення планових періодичних повірок, обслуговування, ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування за рахунок витрат підприємства.

Оскільки по місту останні 10 років лічильники холодної води не повірялися комунальне підприємство «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» ПОВІДОМЛЯЄ, що проводить планові повірки протягом року згідно графіка.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.